چگونه کودک خود را عاشق گل وگیاه کنم

16 مهر روز جهانی کودک

کودکانی که از نخستین سال‎های زندگی‎شان در محیط هایی که دارای گل وگیاه هستند، بزرگ می شوند، از سلامت روانی بالاتری برخوردار بوده و در آینده نیز ارتباط مناسب تری با گل وگیاه اطراف خود برقرار می‌کنند. در این مقاله ما می خواهیم روش هایی که باعث ترغیب کودک شما به گل ها می شود و روش هایی که باعث می شوند کودک شما عاشق گل ها شود را به شما آموزش می دهیم.

کودک شما به عنوان پادشاه دنیای شما محسوب می شود. روز ۱۶ مهر به عنوان روز جهانی کودک نام گذاری شده است. ما به بهانه این روز می خواهیم ۵ روشی که بوسیله آن می توان کودک خود را عاشق گل کرد به شما معرفی کنیم.

شما برای اینکه کودک خود را عاشق گل کنید، می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.

  1. به کودک خود فضایی بدهید تا گل مخصوص به خود را داشته باشد

حس مالکیت کودک به گل مورد علاقه خود

این فضا می تواند از یک گلدان خالی تا گوشه ای از حیاط منزل شخصی شما باشد. وقتی کودک شما حس مالکیت به گل موجود در خانه داشته باشد، آن را بیشتر دوست خواهد داشت.

۲٫هنگام انتخاب گل برای کاشت در خانه، از گل های رنگارنگ استفاده کنید.

کودکان عاشق چیزهای رنگارنگ هستند. ذهن کودکان همواره جذب چیزهای رنگی و روشن می شود. در انتخاب رنگ گل در خانه وسواس بیشتری به خرج دهید.

۳٫از گل هایی استفاده کنید که رشد سریعی دارند

گل هایی که رشد سریعی دارند می توانند برای کودکان جذاب تر باشند. کودکان عاشق تغییرات و تنوع طلب هستند پس گیاهان دیر رشد برایشان خسته کننده به نظر می آیند.

۴٫به کودکان خود یاد بدهید از طبیعت و گل ها نترسند، حتی از زنبورها

این کار باعث می شود تا آنها یاد بگیرند که نسبت به محیط اطراف خود هوشیار بوده و بفهمند که عوامل خطرناک برای آنها قابل مدیریت هستند. بیایید به کودک خود یاد بدهیم که گل ها ترسناک نیستند و با کمی مراقبت می شود از آنها لذت برد.

۵٫هر چند وقت یکبار، گل های تازه بخرید

مشاهده گل های تازه با رنگ های جدید و نحوه رشد متفاوت، باعث می شود تا کودک شما بفهمد که گل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از گل ها قابلیت های رنگی و رشدی جدیدی می توانند داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی های فروشگاه